Zahájení sezóny elevů

Novou sezonu jsme začali turnajem v Holešově se dvěma týmy elevů a jak pro hráče, tak pro nás trenéry to byla velká neznámá.

Holešov white se v prvním utkání utkal s SVČ Včelín a v tomto zápase jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli. Hatrickem se o to postaral Adam Beneš.

Ve druhém zápase přišla studená sprcha od týmu Zlín white, kteří na nás vletěli a byli rychlejší jak pohybově, tak technicky. Postupně jsme se s tím snažili vyrovnat, ale nedařilo se nám trefovat branku. Utkání jsme nakonec prohráli 0:9.

Třetí utkání proti Vsetínu black byl ze strany holešovských florbalistů lepší a proti fyzicky větším protihráčům jsme hráli šikovněji a dostali jsme se do vedení gólem Adama Beneše. Měli jsme ještě několik příležitostí, ale branku jsme nevstřelili. Ve druhém poločase a ke konci zápasu začal mít Vsetín převahu a tlačili se za vyrovnáním. Půl minuty před koncem se to Vsetínu podařilo a zápas skončil remízou 1:1.

V posledním utkání jsme narazili na Otrokovice white a opět byl vidět technický rozdíl u několika hráčů Otrokovic. Týmovým výkonem plným běháním jsme dlouho vzdorovali jen s jednogólovou ztrátou. Ke konci zápasu jsme měli i příležitost srovnat. Místo toho jsme branku dostali a zápas skončil prohrou 0:2.

Celkově tým white odehrál slušný turnaj s poznáním, že Zlín a Otrokovice jsou na začátku sezóny o stupínek kvalitnější.

Náš druhý tým blue, poskládaný z části i z hráčů, kteří ještě hrají za holešovskou přípravku, vstoupil do turnaje výhrou nad Zlín Lions Blue 7:2. Další zápasy odehráli s obrovským nasazením, ale na početně silnější a věkově o něco starší týmy již nestačili a postupně prohráli 3:8 s Florbal Vsetín Red, 3:5 s Panthers Otrokovice Black a těsně 2:3 se Spartakem Hluk. Za naše hráče skórovali 5 góly Tobiáš Jurášek, 3 Matěj Kolář, 3 Filip Kolář, 2 Radim Ptáček a po jednom gólu Kristýna Kolářová a Ondra Klenner. Celkově na začátek sezóny velmi pěkný herní projev podpořila mnoha výbornými zákroky