20_20230504_113346.jpg

Turnaj přípravky a elevů 22. 04. 2023

Poslední turnaje sezóny ve Starém Městě

Přípravka 22.4.2023 Staré Město

Poslední turnaj holešovské přípravky se hrál hned po turnaji elévů v sobotu 29.4.2023 ve Starém Městě. Náš tým se turnaje zúčastnil v sestavě: Matěj Kolář, Filip Lánský, Filip Kolář, Kryštof Mrázek, Samuel Staněk, Vladimír Strnadel, Lukáš Benešovský, Šimon Kovařík, Elinka Lánská, Kryštof Nevřala a také naši nováčci v sestavě Jonáš Mikulčík a Viktor Mikulčík. Ten se postavil neohroženě do branky a hned svůj první zápas v životě vychytal s nulou. Tým z Hluku jsme tak porazili 4:0. V dalším utkání jsme narazili na Orel Uherský Brod. Do utkání jsme nenastoupili úplně koncentrovaní a v poločase jsme prohrávali 0:3, ale po přestávce jsme vstřelili 4 góly a utkání otočili na 4:3. Jediný bod jsme ztratili v utkání se Zlínem Blue, kdy jsme remizovali 1:1. Poslední zápas sezóny naši nejmladší svěřenci odehráli proti Slovácku Pink a zvítězili 5:1. Branky: 5 x Filip Kolář, 4 x Samuel Staněk, 3 x Matěj Kolář, 1 x Filip Lánský a 1 x Lukáš Benešovský. Na našem úspěchu se také podílel výborným výkonem v bráně Viktor Mikulčík. Všechny děti musíme pochválit za výkony v celé sezóně. Z posledních 16 utkání prohráli jen jednou a jednou remizovali, takže medaile, které nakonec dostali, si plně zaslouží a pevně věříme, že na letošní úspěchy navážou i v příští sezóně. Nábor budoucích mladých florbalistů Holešova bude probíhat začátkem příštího školního roku v hale 1. ZŠ.

Elevové 22.4.2023 Staré Město

Poslední turnaj elevů se hrál ve Starém městě na sportovní hale Širůch.
Tým WHITE nastoupil v sestavě Adam Beneš, Radim Ptáček, Kristýna Kolářová, Mikuláš Zatloukal, Dominik Mikuš, Marek Kuhar, gólman Ondřej Klenner.

V prvním zápase turnaje byl k vidění souboj s FBC SLOVÁCKO black, holešovští pěkně kombinovali a měli dostatek šancí, ale naděje Slovácka držela brankářka a poločas skončil 2:2. Ve druhém poločase jsme vstřelili další ři branky a vyhráli 5:2.
Branky: Mikuláš Zatloukal 2x,Adam Beneš 1x, Radim Ptáček 2x,
Druhém zápase jsme se představili proti AC Uherský Brod a pokračovali v pohledném florbale. Od začátku jsme dávali branky a nakonec vyhráli 8:0.
Branky: Mikuláš Zatloukal 2x,Adam Beneš 4x, Radim Ptáček 1x, Dominik Mikuš 1x,

Třetí soupeř Zlín Lions blue byl z celého turnaje asi nejlepší tým a od začátku to byl zápas plný soubojů. Opět jsme se setkali s pravidlem, když jsi největší, půjdeš do brány a zase jsme na to doplatili při našich šancích. Toho volného místa v menších brankách opravdu moc nebylo. Zápas skončil prohrou 2:6, ale herně to byl vyrovnaný zápas.
Branky: Adam Beneš 1x, Radim Ptáček 1x,

V posledním zápase sezony proti FbC Orel Uherský Brod jsme čekali jednodušší zápas. Nakonec jsme jej zvládli s výsledkem 4:2, ale na hře už byla vidět únava některý hráčů. V posledním zápase za elevy si splnila přání Kristýna Kolářová a dala gól.
Branky: Adam Beneš 2x, Dominik Mikuš 1x, Kristýna Kolářová 1x

Sestava blue: Oliver Schaffer, Antonín Číhal, Matěj Kolář, Adam Berežný, Maxmilián Kajaba, Filip Lánský, Adam Grebeníček a Filip Kolář.

V prvním zápase jsme narazili asi na nejtěžšího soupeře dne a to Zlín White. Přesto, že naše mladé naděje hráli statečně a soupeře se nebáli, prohráli nakonec 2:9. V dalším utkání jsme nastoupili proti týmu Slovácko Pink. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, ale nakonec měl soupeř více štěstí v koncovce a zvítězil nad námi 4:2. Ve třetím utkání jsme narazili na tým z Hluku. Soupeř nad námi zvítězil 6:1, ale tradičně nás nepřehrál ani tak pěknou hrou, jako spíš výrazně větší výškovou i váhovou převahou. Do posledního zápasu v sezóně jsme nastoupili proti týmu AC Uherský Brod. Zápas byl úžasné drama až do konce. Ještě minutu před závěrečným hvizdem jsme prohrávali 0:1, ale dvěma bleskovými góly nejlepšího střelce Blue Filipa Koláře jsme utkání v posledních vteřinách otočili na celkových 2:1. Radost našich mladých nadějí připomínala vítězství českých hokejistů v Naganu a díky výbornému výkonu v průběhu celé sezóny si nakonec i oni převzali zasloužené medaile.

Branky: 5 x Filip Kolář a 2 x Matěj Kolář. Vyzvednout musíme také výborný výkon Olivera Schaffera v bráně.

Po posledním zápase jsme byli na všechny hráče a hráčky hrdí. Za poslední rok jsme společně udělali velký krok. Loňské prohry v této kategorie vystřídali vyrovnané výsledky a jen v málo zápasech jsme byli horším týmem.

Ale jako každý rok se několik z elevů posunou do kategorie mladších žáků a tentokrát to bude jak počtově tak hráčsky velký přínos do dalších let. Těžce se mi bude loučit s Adamem Benešem, Dominikem Mikušem, Mikulášem Zatloukalem, Kristýnou Kolářovou, Danem Konečným, Oliverem Schafferem a Anetou Kopečkovou. Všichni udělali velký pokrok a přeji jim, ať je florbal dál baví.