První letošní turnaj nejmenší kategorie přípravek Florbalu Holešov nás čekal v Otrokovicích a měli jsme sestavu 8+1.

První zápas byl proti týmu Florbal Vsetín a malí florbalisté prohrávali 0:1. Postupně se zlepšovali a začali více střílet a zápas nakonec otočili a vyhráli 4:1.

Ve druhém zápase Florbal Holešov nastoupil proti Panthers Otrokovice black a stejně jako v prvním zápase jsme nastoupili bázlivě a po prvním poločase jsme prohrávali 1:3. Ve druhé části jsme začali lépe střílet a hrát aktivněji, a to se projevilo na skoré, které skončilo naším vítězstvím 6:3.

Po prvním vítězství v sezoně nad Otrokovicemi jsme trochu museli krotit nadšení dětí a připravit je na to, že další zápasy nebudou lehké a že musí pořad stejně běhat a bojovat. Ve třetím zápase proti Zlín Lions blue běhali a bojovali výborně, a dá se říct, že hladce porazili soupeře ze Zlína 8:2.

V posledním utkání je čekal těžký soupeř FBC Slovácko pink, který měl vždycky navrch. Holešovští ale byli v euforii z předchozích utkání. Brzo vedli a navyšovali vedení až do stavu 7:2. Za tohoto stavu se to trochu zadrhlo, soupeř snižoval skoré a tlačil nás. Nakonec jsme zápas udrželi a vyhráli 7:5.

Celkově 4 výhry a skoré 25:11 znamenají, že to byl nejúspěšnější turnaj letošní sezony. Bylo hezké vidět, jak se celý tým radoval, že dokázal porazit Zlín i Otrokovice. Nemám k turnaji co vytknout a je pěkné vidět, jak se naši florbalisti od začátku sezony oproti ostatním týmům posunuli. Příště nás budou čekat silnější týmy Zlína i Otrokovic a kluci i holky ví, že je čekají další výzvy.

Do kategorií přípravek (ročník 2015, 2014, 2013) a elevů (ročník 2012) trvá nábor nových hráčů i hráček. Stačí přijít na trénink v pondělí 17:30 nebo ve čtvrtek 15:00 (hokejku půjčíme).