V sobotu 26. 3. 2022 se hrál první domácí turnaj malých florbalistů kategorie přípravek v Holešově na 1. základní škole.

V prvním zápase jsme hráli proti PANTHERS OTROKOVICE black. Od začátku zápasu byly holešovští florbalisté lepší a dostali jsme se do vedení, které si hlídali a postupně navyšovali do poločasového stavu 3:1 pro Holešov, kdy dal tři góly Radim Ptáček. Ve druhé polovině se obraz hry nezměnil, přidali jsme další dva góly na 5:1 a úspěšně vstoupili do turnaje.

Vstřelené branky: 3x Ptáček, 2x F. Kolář

Ve druhém zápase na nás čekal tým Zlín Lions blue a obraz hry byl úplně jiný než v prvním zápase. Přestali jsme napadat protihráče a nechávali je střílet bez povšimnutí a sami se do šancí moc nedostávali. Poločasový stav 0:2 se pro malé florbalisty nevyvíjel dobře ani v druhé části a po stejných chybách jsme nakonec prohráli 2:5. V tomto zápase se projevila absence (kvůli nemoci) našeho klasického druhého obránce, kterého jsme nedokázali nahradit.

Vstřelené branky: 1x Číhal, 1x M. Kolář

Do třetího zápasu proti FBC SLOVÁCKO pink jsme udělali už tradiční změnu v brance kdy místo Lucky Tkadlčíkové šel chytat Jakub Cibulka. Do zápasu jsme vstoupili nebojácně, když dal pěkný první gól Tonda Číhal. Zápas to byl herně vyrovnaný, kdy brankáři obou mužstev předváděli pěkné zákroky. Holešov byl nakonec trochu přesnější a nakonec vyhrál 3:1.

Vstřelené branky: 2x Číhal, 1x F. Kolář

Do posledního zápasu před plnou tribunou holešovské základní školy nastoupili holešovští florbalisté proti týmu FBK Spartak Hluk. V tomto zápase jsme byli od začátku střelecky aktivnější a měli jsme hodně šancí, ale nedařilo se nám dát gól. Soupeř těžil z výborného výkonu brankáře a jeho nebezpečné výhozy dopředu nám dělali problémy a nakonec jsme z nich dostali dva góly. Celkový výsledek 1:3 neodpovídal předvedené hře, ale i takové zápasy se někdy podaří.

Vstřelené branky: 1x F. Kolář

Sestava na turnaji

Brankáři: 2 zápasy Lucie Tkadlčíková, 2 zápasy Jakub Cibulka

Obránci: Antonín Číhal,  Kristýna Kolářová

Útočníci: Matěj Kolář, Filip Kolář, Radim Ptáček, Filip Lánský, Samuel Staněk, 2 zápasy Jakub Cibulka, 2 zápasy Lucie Tkadlčíková

Celkově jsme na turnaji dvakrát vyhráli a dvakrát prohráli. Výkon byl dobrý a naše florbalisty jsme pochválili. Místo nemocných hráčů jsme do zápasu nasadili dalšího mladého nováčka Samuela Staňka a společně s dvojčaty Kolářovými to vypadá, že se příští sezonu máme v přípravce na co těšit.

Poslední turnaj sezony čeká kategorii přípravek 23. 4. 2022 v Buchlovicích.