Turnaj elevů 21. 01. 2023

Pro holešovské týmy elevů začal rok 2023 turnajem v Uherském Brodě.

V prvním zápase tým white narazil na FBK Spartak Hluk a utkání to bylo velmi běhavé. Po herní stránce bylo utkání vyrovnané, na skore to bylo pro holešovské horší. Brankář Hluku byl na desetileté dítě obrovský a zabral celou bránu a my jej nedokázali nijak překonat. Měli jsme i smůlu, kdy se dvakrát míček kutálel kolem brankové čáry, ale nikdy do brány nedoputoval. Naopak Hluk střílel přesně k tyčkám a tak se skore zastavilo na stavu 0:7.

Pokyn pro hráče byl, ať hrají stejně jako v prvním zápase, že se to prolomí. A stalo se. Proti PANTHERS Otrokovice black byl poločas vyrovnaný a skončil 2:2. Začátek druhého poločasu byl ještě vyrovnaný a ovlivněný některýma rozhodnutími rozhodčího, ale pak už se rozjela nová spolupráce Radima Ptáčka s Adamem Benešem a výsledkem bylo 6 gólů za poločas a vítězství 8:3.

Branky: Adam Beneš 6x, David Nuhlíček 1x, Radim Ptáček 1x

Ve stejném tempu se pokračovalo i ve třetím zápase kde nás čekal tým FBC Slovácko pink. První poločas navázal na předešlý zápas a 4 góly Adama Beneše jsme se dostali do vedení 4:0. Po přestávce jsme trochu polevili a Slovácko snížilo na 4:2 ale vítezství už jsme si pohlídali a pojistili na 5:2.

Branky: Adam Beneš 4x, David Nuhlíček 1x

Před posledním zápasem s 1. AC Uherský Brod nám odjeli dva hráči a museli jsme přeskupit družstva a do branky se postavit přípravkář Matěj Kolář. Jsem rád, že všichni hráči v poli makali a nenechali našeho golmana na holičkách. Všichni hráli skvěle a výsledek se nakonec zastavil na 13:1 a radovali se z rekordní výhry. Ke konci se už naštvaný soupeř uchyloval k nepříjemným faulům, a tak jsem rád, že se nikomu nic nestalo.

Branky: Adam Beneš 5x, Radim Ptáček 5x, Kristýna Kolářová 2x, Max Kajaba 1x

Tým white, který měl sice oproti minulému turnaji ty lehčí soupeře, předvedl skvělý výkon. Plný běhání, jako například Adam Berežný, který nedal gól, ale skvěle napadal a bojoval. Lépe jsme obsazovali hráče při obraně. V bráně jsme měli zlepšující se Emmu Komínkovou. Doufám, že i příště to navážeme a opět budeme hrát hezký florbal.

Sestava white: Adam Beneš, Radim Ptáček, Kristýna Kolářová, Max Kajaba, David Nuhlíček, Adam Berežny, gólmanka Emma Komínková

Do svého letošního prvního turnaje vstoupil 21.1. také náš druhý tým elévů a to v sestavě: Petr Jurášek, Dan Konečný, Mikuláš Zatloukal, Tobiáš Jurášek, Lucka Tkadlčíková, Matěj Kolář a Filip Kolář. Naši svěřenci měli před sebou zápasy s nejlepšími týmy soutěže. Naši soupeři nás viditelně převyšovali jak věkem, tak vzrůstem, ale naše mladé naděje bojovali bez respektu a do poslední minuty. Opírali jsme se o výborné výkony našich gólmanů Lucky Tkadlčíkové a Peti Juráška a ve třech zápasech jsme nebyli daleko od případného vítězství. Možná scházelo i trochu štěstí, možná už nám ke konci docházeli i síly a tak jsme nakonec postupně podlehli 1. AC Uherský Brod 7:8, FbC Slovácko Black 4:6, Panthers Otrokovice White 0:8 a FbC Orel Uherský Brod 2:5. Všechny naše hráče musím pochválit za obrovskou bojovnost a nasazení.

Branky: Filip Kolář 7, Tobiáš Jurášek 2, Matěj Kolář 2, Mikuláš Zatloukal 1 a Dan Konečný 1.