Turnaj elevů 08. 10. 2022

Další turnaj elevů se odehrál na hale ve Zlíně

Vzhledem k souběhu turnajů kategorie přípravky a mladších žáků jsme poskládali jen jeden tým elevů.

V prvním zápase jsme nastoupili proti FBC Slovácko pink a holešovští florbalisté byli na začátku utkání zaskočení tempem hry a důrazem soupeře. Soupeř se dostal do rychlého vedení o dva góly a náskok si udržel až do konce. Ve druhé půlce už jsme hráli o něco lépe, ale konečný stav 3:5 odpovídal mírné převaze Slovácka. Goly za Holešov vstřelili 2 x Filip Kolář a Radim Ptáček.

Ve druhém zápase nás čekal SVČ Včelín a zápas byl od začátku vyrovnaný. Sice jsme se ujali vedení a byli jsme herně o něco lepší, ale nemohli jsme gólově odskočit. Stav byl dlouho 2:1 pro Holešov až ke konci Radim Ptáček vstřelil uklidňující gól. Góly za Holešov: 2x Radim Ptáček, Filip Kolář.

Ve třetím zápase proti slabší sestavě Zlín Lions blue jsme pokračovali v dobrém výkonu a zápas byl v režii holešovských florbalistů, kdy jsme měli trvalou převahu a Oliver Schaffer v naší bráně byl skoro bez zákroku. Stav 2:0 po prvním poločase jsme navýšili ve druhém poločase, kdy Tobiáš Jurášek se konečně rozstřílel a dal hattrick. Konečný výsledek se zastavil na stavu 8:0. Goly za Holešov: 3x Tobiáš Jurášek, 2x Adam Beneš, 1x Mates Koláš, 1x Adam Berežný, 1x Filip Kolář.

V posledním zápase jsme hráli proti Florbal Vsetin red a zápas byl úplně obráceně než předchozí a Vsetím byl lepší a jen díky skvělému výkonu Olivera jsme udržovali přijatelný výsledek, který se nakonec zastavil na stavu 0:4.

Celkově turnaj se dvěma výhrami a dvěma prohrami hodnotím pozitivně. Příjemně mě překvapil výkon Emmy Komínkové, která hrála své první zápasy asi po měsíci hraní florbalu a výkon Olivera Schaffera v bráně.

Sestava: Kolář F., Kolář M., Ptáček R., Jurášek T., Beneš A., Berežný A., Číhal T., Klenner O., Komínková E., v bráně Schaffer O.